Starostlivosť a servis

Starostlivosť a servis bazéna počas Vašej neprítomnosti

Ak idete na dlhšie ako jeden týždeň na dovolenku a nemáte dávkovací automat na úpravu vody, zakryte bazén a nezastavte filtračný systém, ale nastavte v závislosti na teplote polovičnú dĺžku filtrácie. Šetrí to energiu! Nezabudnite na vyčistenie filtračnej vložky.

Servis bazéna

Samozrejmosťou je údržba a servis bazénov, kedy sú naši technici pripravený odstrániť akýkoľvek problém spojený s prevozom bazénu do 48 hodín.

V rámci pravidelnej údržby prevedieme taktiež zazimovanie a odzimovanie vášho bazénu a iné práce spojené s údržbou po ďalšom období odstávky, kedy nebol bazén v prevádzke. Zazimovanie bazénu zahŕňa prípravu vody na zimu prostredníctvom chémie, odpojenie filtračnej jednotky a následné vybratie čerpadla. Naopak odzimovanie bazénu zahŕňa prípravu vody a filtračnej jednotky na leto.

Vzhľadom na široke spektrum pôsobenia našich odborne kvalifikovaných pracovníkov, prevádzkujeme komplenté servisné záležitosti spojené s vašim bazénom rýchle a efektívne. Naši pracovníci sú vyškolení tak, aby sa prispôsobili individuálnym požiadavkám.

Starostlivosť o fóliu

Životnosť fólie závisí od:

 • neustálej starostlivosti,
 • správnej pH hodnoty,
 • množstva prostriedkov a produktov na úpravu vody

Týmto sa odstránia mikroorganizmy z vody, ktoré by mohli spôsobiť škvrny a iné poškodenia. Odporúčame pravidelnú údržbu vody najmenej raz za týždeň. Nepretržité alebo opakované predávkovanie môže viesť k poškodeniu (odstráneniu farby, tvorenie záhybov). Fólia reaguje na vysoké teploty vody. Preto teplota bazéna by nemala dlhodobo presahovať 28 ° C.

Čo spôsobuje tvorenie záhybov na fólii po naplnení bazéna?

 • Voda pod fóliou
 • Chemická inkompatibilita medzi fóliou a podkladovým materiálom (polystyrén, PVC lepidlo)
 • Použitie prípravkov na úpravu vody, ktoré nie sú kompatibilné s fóliou membrán (zmäkčovanie PVC)
 • Teplota vody príliš vysoká, príliš nízke pH (kyslé)
 • Neupravený prostriedok na úpravu vody sa dostal do kontaktu s fóliou (všetky pevné prostriedky na báze chlóru a bromidu sa musia rozpustiť predtým, než sa dostanú do vody.
 • Úplne alebo čiastočné vypustenie bazéna
 • Dôrazne sa varuje pred vyprázdnením celého bazéna. Avšak, v priebehu roka by sa malo vymeniť aspoň 30% objemu vody. V prípade úplného vypustenia bazéna je potrebné si dať upraviť fóliu špeciálnou metódou našimi odborníkmi.
 • Nedodržanie niektorých pokynov na údržbu farby fólie
 • Všeobecne platí, že je normálne, že fólia postupne stráca svoju intenzitu farieb. Avšak nesprávne použitie halogénových produktov (CL2 alebo BR2) pri úprave vody môže urýchliť a posilniť zafarbenie membrán.
 • Časté alebo dlhodobé  šokové terapie s halogénovými látkami môže tiež poškodiť farby. Čím tmavšia farba fólii, tým je dlhodobejšie zafarbenie.
 • Na vodnej hladine sa tvoria veľmi rýchlo usadeniny (vápnik, tuk), ktoré sa ustaľujú po slnečnom žiarení. Ak nie je vodná hladina pravidelne čistená, prenikajú usadeniny do membrány a nemôžu byť odstránené.
 • Nepravidelné a nedôkladné čistenie nevhodnými čistiacimi prostriedkami. (Nesmie sa čistiť trením ale kompatibilne s membránou). Pri bazénoch s fóliou sa nesmú používať čistiace prostriedky, ktoré nie sú špeciálne určené pre čistenie bazénov.

Starostlivosť o okrajové kamene

Starostlivosť o bazénové  okrajové kamene (či kameň, drevo, dlažba, platne alebo rekonštruovaný kameň) nesmie byť zanedbávaná, tak aby bazény vyzerali čisté po celý rok. Ponúkame rad výrobkov o starostlivosť, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre okrajové kamene bazénov. Bazény sú neustále vystavený útokom zvonku, takže záleží iba na vašej starostlivosti ako dlho váš bazén bude vyzerať pekne. Majte tiež na mysli, aby bezpečnostné kryty na bazénoch pre zazimovanie boli aj pre okrajové kamene, ktoré by tiež mali byť dokonale chránené. Dôležité je zistiť, ako bude okraj bazéna/terasa vyzerať: praktické aspekty (napr. vplyv na záhradu), typ využitia a čas, ktorý máte v úmysle stráviť na okraji bazéna. Čas využívania musí byť zvážený, preto by mal byť okraj bazéna viac menej vyšší ako zvyšok záhrady. Vzhľad okraja bazéna nesmie byť zanedbávaný. Okraj bazénu by mal splývať s okolím. Výber materiálov pre terasu a okrajov bazéna má veľký zmysel. Premýšľajte aj o procese starnutia rôznych materiálov, aby ste neskôr nezažili sklamanie. Ako náhle máte jasnú predstavu, zadovážte si informácie o odvodnení vášho pozemku pre dažďovú vodu. Tento spád podlieha určitým pravidlám. Obchodný zástupca Magiline vám v tomto poradí.

Prezimovanie bazéna

 • Pred koncom leta sa musia bazény a bazénové okraje vyčistiť od špiny pred zazimovaním (listy, pôda, riasy,  vápenaté usadeniny a pod).
 • Piscines Magiline ponúka niekoľko možnosti zazimovania, ktoré si najlepšie vyberiete  pri vašom distribútorovi podľa vašich potrieb: bezpečné pokrytie alebo zastrešenie. Zastrešenie má tú výhodu, že možno Magiline bazén použiť ako kryté kúpalisko a udržiavať teplotu vody pomocou skleníkového efektu.